Windows

Birbirinden kaliteli video çekme programları

 

Video çekme programları

Merhaba dostlar,

Bir çoğumuz video çekmeyi severiz veya isteriz. Kaliteli video çekmek, video çekenlerin en ihtiyaç duyduğu şeylerden bir tanesidir. Fakat önümüzde birçok engel olabilir bunlardan biride video çekme programları ve bu programların kalitesizliği. Tabi herkes en iyi videoları, en kaliteli videoları, kasmadan ve donmadan çekmek ister. İşte bu makalede birbirinden oldukça kaliteli video çekme programlarını bir araya getirdik ve bu yazıya döktük. Neyse fazla uzatmayalım, başlayalım.

Camtasia Stüdyo

Camtasia Stüdyo
Camtasia Stüdyo

TechSmith tarafından kodlanan ve geliştiricisi aynen TechSmith olan bu program, siz değerli kullanıcıların düzgün bir video çekebilmesi için imkan sunmaktadır. Camtasia Studio, video çekmesiyle birlikte video düzenleme bölümü de programın içerisinde mevcuttur. Hem kasmadan, donmadan ve en yüksek kalitede video çekebilir hem de bu kaliteli videoları en güzel biçimde düzenleyebilirsiniz.

Geliştirici: TechSmith

Puanlama: 9/10

Bandicam

Bandicam
Bandicam

Yayımcısı Bandisoft olan bu video çekme programı ile hem ekran kaydı hem de oyun kaydı yapabilirsiniz. Bandicam, 30 günlük deneme versiyonu olan bir sürüm’dür. Fakat bu 30 günlük süreyi ücretsiz bir şekilde sınırsız yapabilirsiniz. Böylece programı istediğiniz kadar kullanma imkanınız mevcut. Ayrıca video çekerken kamera kaydı ve ses kaydı da yapabilirsiniz. Programın ayarlarından video kalitesini (1080p, 720p veya 480p gibi) ayarlayabilirsiniz.

Geliştirici: Bandisoft

Puanlama: 6/10

Açık Yayıncı

Açık Yayıncı
Açık Yayıncı

Open Broadcaster, video platformlarından (Twitch, Youtube vb.) canlı yayın çekme imkanı sunan bir video çekme programıdır. Bu programdan canlı yayın çekebildiğiniz gibi sesli ve görüntülü bir şekilde video çekmeniz de mümkündür. Fakat bu programdan video çekmeye hemen başlayamıyorsunuz. Öncelikle program ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

Geliştirici: Open Broadcaster Software

Puanlama: 8/10

Fraps

fraps

Fraps, video çekme programlarından neredeyse en eskisi diyebiliriz. Programın avantajlarının fazla olması ile birlikte, dezavantajları da oldukça fazla. Fraps, bilgisayarınızda çok fazla yer kaplamaz. Fakat fraps ile çektiğiniz videoların boyutu otomatik olarak fazla gözükür. Örnek olarak 1 dakikalık çektiğiniz bir videonun boyutu, 100 MB gibi bir boyutta gözükmektedir. Ancak bu dezavantajı, crack kullanarak normal bir boyuta getirebilirsiniz.

  Aygıt yöneticisinden silinen ekran kartı sürücüsünü geri getirme

Geliştirici: Beepa Pty Ltd.

Puanlama: 3/10

 

Etiketler

Berkay BOZKURT

Bilgisayar bağımlısı, programlama dilleri ile arası çok iyi olan bir blogger.

İlgili makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alıntı içerik yasaktır. Kontrol edilecektir. İçerik göndermek içinTIKLAYIN
+ +
Close
Close

Reklam engelleyici algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamasını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün