İnternetYaşam
Son Yazılar

En kaliteli İnternet servis sağlayıcısı hangisidir?

Merhaba dostlar,

Ülke durumunun ne hallerde olduğunu biliyorsunuz. Özellikle İnternet servis sağlayıcıları maalesef ki birçoğu bizim elimizde değil. Turkcell’den tutun, SuperOnline’a kadar. Birçoğu yabancı iş adamlarının yönetmeliğinde çalışıyor. Konuyu fazla uzatmayalım bana kalırsa ve Türkiye’deki en kaliteli İnternet servis sağlayıcıları listemize bir göz atalım.

• 1 • Kablonet  [mks_icon icon = “fa-pil-dolu” color = “# 1fef00” type = “fa”] Tarafımızca öneriliyor.

Adından da anlaşılabileceği üzere altyapısı uzay istasyonundaki uydumuzdan alınıyor. Bu yüzden de internet hızı oldukça etkili bir şekilde hızlı çalışıyor. Fakat tek eksiği teknik desteği ve apartmanda kablonet kutusu olması gerektiğidir. Teknik destek kısmından bakarsak bu destek ekibi devlet tarafından çalıştırılıyorlar. Bunda bir sorun yok fakat havasından mıdır suyundan mıdır onu bizde bilemiyoruz ekibe giren her kişi ilgisiz çıkıyor. Genelleme yapmıyorum fakat birçoğu ilgisiz. Kablonet kutu kısmına girecek olursak ise eğer apartmanımızda Turksat Kablonet altyapısı yok ise maalesef kablonet’e başvuramıyorsunuz. Çünkü kablonet size sadece fiber hizmeti sunuyor ve bu fiber hizmetinin de altyapıya ihtiyacı var. Ama bana kalırsa bu eksik sayılmaz çünkü bir sağlayıcıya ne kadar çok kişi başvurursa o sağlayıcı da büyük bir yoğunluk olur ve internet hızındaki yavaşlık dahil birçok sinir edici durumu arkasında getirebilir.

• 2 • Turkcell Superonline [mks_icon icon = “fa-battery-three-quarter” color = “# 16a800” type = “fa”] Tarafımızca yazılmış öneriliyor.

Turkcell Superonline, Turkcell Holding işbirliği ile oluşturulmuş bir internet servis sağlayıcısıdır. Türkiye’deki vatandaşlarımızın büyük bir kısmı Turkcell Superonline’ı kullanıyor. Bende bu ISS’yi kullanıyorum fakat çok mükemmel derecede önerdiğimi söyleyemem. Baştan şunu söyleyeyim teknik desteği rezalet durumda. Bayileri için söylemiyorum bu sözüm sadece merkez binası için geçerli. 2017’nin Eylül ayında Superonline’a başvurdum. 1 ayda beni kayıt yapmalarını, 2 ay ise modemi bana getirmelerini bekledim. Gerçi hata bende. 3 ay niye bekliyorsun ki sen? O 3 ayın sonunda hala gelmedi modem. Ha bu arada teknik desteği rahatsız etmedim değil. Neredeyse kanka olacaktım destek ekibiyle yani her aradığımda Oo Kanka nasılsın demelerini bekliyordum. Ciddiyim çok fazla rahatsız ettim kendilerini. En sonunda iptal ettirdim ve tekrar başvurdum. Ama bu sefer Çorlu merkez bayisinden başvurdum. Nedense 10 gün içinde kayıt yapılıp modemim geldi ve taahhüt imzalandı. Ama o taahhüt imzalanana kadar neler çekmedim neler. Biraz hikayemi anlatmış oldum umarım affedersiniz. 🙂

  Sıradan bir insan nefesini ne kadar süre tutabilir?

• 3 • Millenicom [mks_icon icon = “fa-battery-three-quarter” color = “# 006b0a” type = “fa”] Tarafımızca bulunan öneriliyor.

Millenicom adlı ISS’nı bir kez bile kullanmadım. Fakat yakınlarımdan aldığım tepkiler bir hayli kötüydü. Fakat iyi yönleri de yok değil. Bu yüzden bu ISS’nı kısmen öneriyoruz.

• 4 • Biri ADSL [mks_icon icon=”fa-battery-half” color=”#fff600″ type=”fa”] Tarafımızca önerilmiyor.

KOÇ Holding işbirliğiyle oluşturulan bir ISS’dır. Biri ADSL’i sadece bir kez kullandım fakat ne diyeyim hiç memnun olmadım. Sadece destek ekibini beğendim o kadar.

• 5 • TurkNet [mks_icon icon=”fa-battery-half” color=”#ada700″ type=”fa”] Tarafımızca önerilmiyor.

TurkNet bu zamana kadar kullandığım ISS’ler arasındaki kesinlikle önermeyeceğim servis sağlayıcılarından birisi. İnternet hızı, destek ekibi vs. Hiçbirini beğenemedim. Bir iyi yanı var o da taahhüt istemiyor. İyi de ben iyi bir internet hızı alamadıkça, güler yüzlü bir destek ekibiyle sorunumu gideremeyince taahhütsüz interneti ne yapayım?

• 6 • TTNET [mks_icon icon=”fa-battery-quarter” color=”#ce0000″ type=”fa”] Tarafımızca kesinlikle önerilmiyor.

TTNet’i şu yüzden beğenmiyorum. O da şu: Sunucuları aşırı derecede yoğun. Bu yüzden internet hızım 50 kilobayt’a kadar düştüğünü biliyorum. Teknik destek ekibi de çok yoğun.

 

 

 

Etiketler

Berkay BOZKURT

Bilgisayar bağımlısı, programlama dilleri ile arası çok iyi olan bir blogger.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alıntı içerik yasaktır. Kontrol edilecektir. İçerik göndermek içinTIKLAYIN
+ +
Close
Close

Reklam engelleyici algılandı

Lütfen reklam engelleyici uygulamasını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün